ŚWIETO RZEMIOSŁA NOWOSĄDECKIEGO – w DNIU ŚWIĘTEGO JÓZEFA – PATRONA RZEMIOSŁA

Tradycyjne w Święto Rzemiosła rozpoczynamy od Mszy Świętej w Bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Poczty Sztandarowe , Starszyzna Cechowa, zaproszeni goście, rzemieślnicy, seniorzy rzemiosła, pracownicy, uczniowie uczestniczyli w Mszy Świętej, by później przejść do Cechu na dalsze świętowanie…
Pan Andrzej Stawiarski – p.o. Starszego Cechu: ” Święto Józefa, naszego patrona to dzień, w którym możemy się spotkać, pochylić się nad problemami, ale też sukcesami, bo niewątpliwie troszeczkę ich mamy.
Warto być dumnym z tego, że jest się rzemieślnikiem!
Nasze święto obchodzimy co roku nie tylko we własnym gronie, ale także w gronie naszych partnerów i przyjaciół, na których zawsze możemy liczyć.

Dziękujemy za obecność: Ks. Prałatowi Dr Jerzy Jurkiewicz Proboszcz Parafii Św. Małgorzaty, Ks prałatowi Andrzejowi Mulce, pani Bożenie Borkowskiej i panu Arturowi Bochenkowi – zastępcom Prezydenta Miasta Nowego Sącza, pani Agacie Michalik – Dyrektor o ZUS Nowy Sącz, pani Beacie Orzeł Ligęza – Naczelnik Urzędu Skarbowego, panu Tadeuszowi Szewczykowi – Prezesowi Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, panu Józefowi Pyzikowi – Prezesowi Kongregacji Kupieckiej ZHiU w N. Sączu, Pocztom Sztandarowym Izby Rzemieślniczej, Kongregacji Kupieckiej, Szkoły Cechowej , Rzemieślnikom, członkom Cechu, seniorom rzemiosła , pracownikom i uczniom za liczną obecność i wspólne świętowanie


Świętowaliśmy wyjątkowe jubileusze – przynależności naszych członków do Cechu!
To dla nas nie tylko okazja do wspomnień, ale także do podkreślenia wartości, jakie niesie rzemiosło – tradycji, jakości i rzetelności.
Dziękujemy za lata współpracy, wsparcia i rozwoju w gronie ludzi, którzy z pasją pielęgnują swoje rzemiosło.
Niech ten jubileusz będzie inspiracją do dalszego doskonalenia i wspólnego budowania silnej społeczności rzemieślników!

PLATYNOWYM MEDALEM IMIENIA JANA KILIŃSKIEGO
Pan Leszek Szymański – usługi budowlane – Złockie
Jest najdłużej prowadzącym działalność rzemieślnikiem i członkiem Cechu w Nowym Sączu – 61 lat. Pan Lesław Szymański rzemieślniczą działalność w zakresie malarstwa i tapicerstwa założył w 1964 roku. To firma rodzinna, która prowadzi szeroki zakres robót budowlanych, z wykonywaniem instalacji budowlanych, budowa dróg, mostów.
Posiada tytuł mistrza w zawodzie malarz – tapeciarz, murarstwo, ciesielstwo. Wyszkolił ponad 40 uczniów.

SREBRNYM MEDALEM IMIENIA JANA KILIŃSKIEGO

  1. Wojciech Sowa MOTO SOWA – Wielopole
  2. Mieczysław Walczyk ZAKŁAD OPTYCZNO-OKULISTYCZNY w Nowym Sączu
  3. Sławomir Pyka Mechanika Pojazdowa Pomoc Drogowa – Krynica Zdrój
  4. Stanisław Wikar WIKAR SPÓŁKA Z O O – usługi budowlane i transportowe
    Łososina Dolna

Pan Wojciech Sowa jest członkiem Cechu od 40 lat roku; prowadzi działalność w branży motoryzacyjnej: MOTO SOWA WOJCIECH SOWA – AUTORYZOWANY SERWIS FIAT, JEEP, PEUGEOT, OPEL, CITROEN w Wielopolu. Firma MOTO SOWA Wojciech Sowa od 40 lat konkuruje ze znakomitym skutkiem na rynku usług motoryzacyjnych. Początkowo pod nazwą Expres Auto Serwis specjalizowała się w naprawach lakierniczych, by następnie poszerzyć swoją działalność o naprawy blacharskie i mechaniczne.

Pan Mieczysław Walczyk – zakład optyczny założył w wraz z żoną Ewą 25.09.1979, jako pierwszy salon optyczny w mieście mógł poszczycić się profesjonalnym gabinetem okulistycznym, wyposażonym w najnowsze urządzenia elektroniczne do pomiaru refrakcji oka; wykwalifikowany optyk i optometrysta. W ślady rodziców poszły także dzieci założycieli firmy. Wieloletnie doświadczenie łączy z nowoczesnymi technologiami i pasją do zawodu.
Pan Sławomir Pyka – Mechanika Pojazdowa Pomoc Drogowa – Krynica Zdrój,
Kontynuuje działalność rzemieślniczą ojca pana Antoniego, mistrz w zakresie mechanika pojazdów samochodowych. Szkoli uczniów – wyszkolił już 40. Laureat plebiscytu Orły Motoryzacji.

Stanisław Wikar – budowlane – Łososina Dolna
Pan Stanisław Wikar zakład rzemieślniczy otworzył w 1989 roku; jest to firma rodzinna; w 2007 roku przekształcił firmę w spółkę z o.o. włączając w działalność dzieci. Jest to firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem, specjalizującą się w kompleksowych pracach budowlanych oraz generalnym wykonawstwie inwestycji oraz transporcie. Pan Stanisław Wikar posiada dyplom mistrza w zawodzie monter instalacji wod.-kan. i gaz.

Honorowa Odznaką Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

  1. Karol Fedko ,,FRAMESI BEAUTY CENTER” – fryzjerstwo , Nowy Sącz
  2. Jan Sołtys ,,ALPLEKS” usługi aluminium Sienna
  3. Tadeusz Sławecki AUTO PERFETTO – branża motoryzacyjna – Nowy Sącz
  4. Anna Matlęga SALON FRYZJERSKI , Nowy Sącz
  5. Anna Śliwa-Janikowska Pub Zagłoba – gastronomia, Nowy Sącz

Świętujemy wyjątkowe jubileusze – przynależności naszych członków do Cechu!
To dla nas nie tylko okazja do wspomnień, ale także do podkreślenia wartości, jakie niesie rzemiosło – tradycji, jakości i rzetelności.
Dziękujemy za lata współpracy, wsparcia i rozwoju w gronie ludzi, którzy z pasją pielęgnują swoje rzemiosło.
Niech ten jubileusz będzie inspiracją do dalszego doskonalenia i wspólnego budowania silnej społeczności rzemieślników!

15 lat w Cechu

  1. Magdalena Gawlikowska GALERIA SZTUKI FRYZJERSKIEJ „ELITE-ART– N.Sącz
  2. Joanna Jabłońska „COLLOSSUS” – gastronomia – Nowy Sącz
  3. Zofia Kiklica ZAKŁAD FRYZJERSKI DAMSKO-MĘSKI,– fryzjerstwo – Krynica Zdrój
  4. Mariusz Cempa USŁUGI WODNOKANALIZACYJNE CO – budowane – Jamnica
  5. Robert Krzyżak SBT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ– budowlane – Nowy Sącz
  6. Adam Piszczek – instalatorstwo sanitarne – Krynica Zdrój
  7. Jan Sojka F.H.U. „JARYS”– instalatorstwo sanitarne – Nowy Sącz

20 lat w Cechu

  1. Sylwia Drożdż STUDIO FRYZUR TREND– fryzjerstwo – Nowy Sącz

25 lat przynależności do rzemieślniczej braci w tym roku świętują:

  1. Elżbieta Serwatka EP STYL – krawiectwo – Nowy Sącz
  2. Edward Kumięga Pracownia Projektowa „plus EKOEKSPERT” – Nowy Sącz

30 lat w Cechu:
Andrzej Zięcina A
UTO STAN – mechanika samochodowa ( piekarstwo) – Łęka
Pan Andrzej Zięcina założyciel i współwłaściciel rodzinnej, Piekarni „Dworska” w Łęce, obecnie zmienił profil działalności na mechanikę samochodowa- prowadzi firmę AUTO STAN; członek Zarządu Cechu i Izby Rzemieślniczej, odznaczony najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym Szablą Kilińskiego.

35 lat

  1. Czesława Łęczycka
  2. Wiesław Leśniak
  3. Firma STANLAK

Czesława Łęczycka Salon Fryzjerski Damski – Męski – fryzjerstwo – Nowy Sącz
Pani Czesława otwarła zakład fryzjerski 1.12.1990 roku, i wtedy zapisała się do cechu. mistrz fryzjerstwa, od początku działalności zaangażowana w współpracę ze szkołami i szkolenie uczniów. Wyszkoliła 39 fryzjerów.

Wiesław Leśniak ZAKŁADY MIĘSNE Leśniak – przetwórstwo mięsa – N Sącz
Pan Wiesław Leśniak prowadzi firmę rodzinna od 1990 roku. Zatrudnia ponad 150 pracowników, szkoli uczniów pracowników młodocianych w zawodzie przetwórca mięsa, wyszkolił ponad 70 uczniów. Współpracuje z szkołami branżowymi, szczególnie z Rzemieślniczą Branżową Szkołą I st. CRRiP w Nowym Sączu; obejmuje patronat i sponsoruje konkursy i sportowe turnieje uczniowskie.
Członek Zarządu Cechu, delegat na Zjazd Izbowy. Jest członkiem komisji egzaminacyjnej – w zawodach przetwórca mięsa, rzeźnik – wędliniarz.
Uhonorowany najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym Szablą Kilińskiego.

STANLAK Kompleksowe Naprawy Powypadkowe , Pomoc Drogowa 24H – mechanika samochodowa – Librantowa
Firma STANLAK istnieje na rynku motoryzacyjnym od 1 lipca 1990 roku, kiedy to została założona przez pana Stanisława Opokę. Obecnie oferuje swoim klientom kompleksową obsługę w przypadku kolizji, wypadku czy awarii jak i przeglądy okresowe czy wymiany oleju. Szeroka gama świadczonych usług poparta jest wykwalifikowanym i doświadczonym personelem jak i wysokiej klasy nowoczesnym sprzętem. Zakład szkoli uczniów w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik czy blacharz.

40 lat w Cechu

  1. Michał Pierzchała ZAKŁAD STOLARSKO – CIESIELSKi – Nowy Sącz
    Pan Michał Zakład stolarsko – ciesielski otworzył w 1983 roku, i w tym samym roku po raz I zarejestrował się w Cechu, mistrz w zawodzie stolarz, wyszkolił 64 uczniów.
    Zajmuje się produkcją wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa,

45 lat w Cechu

Jan Stafin
Jan Stafin POLIBRANŻ” JAN STAFIN, ZAKŁAD INSTALACJI URZADZEŃ SANITARNYCH,SIECI I ROBÓT BUDOWLANYCH – instalatorstwo sanitarne – Nowy Sącz Firma powstała w 1980 roku, wykonuje usługi w zakresie instalacji sanitarnych; członek Zarządu Cechu w latach 1998-2002

Nagrody otrzymali również pracownicy biura Cechu : Maria Brun -Lenartowicz, Urszula Gołąb, Stanisława Leja, Teresa Pęksa, Halina Popiela i Agnieszka Ręgiel.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i wyróżnionym! Te zaszczytne wyróżnienia są dowodem uznania dla Waszej ciężkiej pracy, profesjonalizmu i wkładu w rozwój rzemiosła.
Wasza pasja, zaangażowanie i mistrzostwo stanowią wzór do naśladowania i inspirację dla kolejnych pokoleń rzemieślników.
Życzymy Wam dalszych sukcesów, satysfakcji z wykonywanego zawodu oraz nieustannego rozwoju w rzemieślniczej społeczności!

    Podziel się swoją opinią
    Przejdź do treści