Czemu warto do nas dołączyć

Wstąpienie do grona Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, od zawsze związane jest z kształceniem dualnym uczniów ze szkół zawodowych. Korzyścią ze współpracy z nami jest pełna pomoc, począwszy od spisywania umów o pracę w celu przygotowania zawodowego, po ukończenie nauki zawodu egzaminem czeladniczym / mistrzowskim.

Zajmujemy się przygotowaniem dokumentacji do OHP dotyczącej refundacji wynagrodzeń młodocianych pracowników oraz składek na ubezpieczenie społeczne od wypłaconych wynagrodzeń. Wspieramy również w przygotowaniu wniosków o zwrot za wykształcenie uczniów młodocianych.

Zachęcamy do wspierania tradycji, której największym celem jest rozwój Rzemiosła Polskiego w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu informuje, że zgodnie art. 3 pkt 5 Ustawy o rzemiośle z dnia 22 marca 1989 roku (z późn. zm.), rzemieślnicy zatrudniający pracowników w celu przygotowania zawodowego w rzemiośle obowiązani są być członkami jednej z organizacji rzemieślniczych, tj. cechu albo izby rzemieślniczej.

Mając na uwadze powyższe, Izba nie będzie dopuszczać do egzaminów czeladniczych młodocianych pracowników odbywających przygotowanie zawodowe u rzemieślników, którzy nie są zrzeszeni w organizacjach rzemieślniczych.

Podziel się swoją opinią
Skip to content